Výhodné splácení u společnosti Provident?

Společnost Provident je všeobecně známým poskytovatelem nebankovních půjček, na českém trhu patří bezesporu k největším a jen těžko kdo o ní ještě nic neslyšel. Specializuje se na poskytování půjček pro širokou veřejnost a dle svých vlastních slov se snaží vyhovět i zákazníkům, kteří mají omezené finanční prostředky.

Kolik a jak

Částky, které si můžete od Providentu půjčit začínají na 3 000 korunách. Řada nebankovních společností vám sice půjčí i méně, na druhou stranu Provident se snaží pokrýt trh pro skutečně široké spektrum zákazníků a půjčuje částky až do 80 tisíc korun, což už se blíží nabídce bankovních domů. Půjčka od Providentu je vždy neúčelová, bez ručitele a zástavy, lze ji vyřídit online a peníze můžete mít doma již během několika hodin.

Inovace ve splácení

Původem britská společnost Provident přinesla na český trh jednu naprostou novinku – nový systém splácení. Půjčíte-li si od Providentu peníze, připravte se na každotýdenní návštěvu jejich obchodního zástupce, který přijde zinkasovat vaši splátku. Vzhledem k tomu, že jsou splátky týdenní, vypadají poměrně nízké, ovšem klienti si často dostatečně včas neuvědomí, že měsíc má více než 4 týdny a jedna splátka – násobeno čtyřmi – to už bývá pro rozpočet výrazná zátěž.

Tento systém splácení je tedy vlastně výhodný pouze pro ty, jejichž měsíční příjmy jsou rozděleny do více částí, nikoli pro řádné zaměstnance, kteří berou jednou měsíčně. Zde naopak vzniká podstatné riziko, že tito lidé velice brzy na splátky nebudou mít, budou se dostávat do prodlení a splácet z výplaty splátky dlužné, přičemž jim nebude zbývat na příští.

Pamatujte na toto riziko, oslovíte-li společnost Provident se žádostí o půjčku.