Půjčky ihned – když potřebuji peníze okamžitě

Pokud si bereme hypotéku, chceme stavět dům. Pokud klasickou půjčku, chceme třeba jeho vybavení, nebo nové auto. Na nebankovním trhu ale existuje ještě jeden produkt, a to mikropůjčky. Ty jsou nazývané také jako půjčky ihned.

Pokud vás zajímá, proč si o ně požádat a co mohou nám jako žadatelům přinést, pojďme se podívat na jejich základní charakteristiku a hlavně na důvody, proč si o ně konkrétně požádat.

Půjčky ihned nabídnou rychlost a jednoduchost

To hlavní je spojeno se samotným procesem žádosti. Pokud nechcete trávit dlouhé hodiny na pobočce banky, nebo nechcete čekat dlouhé dny na vyřízení, jsou půjčky ihned ideálním produktem pro vás. Samotné vyřízení nemusí trvat déle, než několik málo minut. Například poskytovatel Zaplo se na svém webu chlubí tímto: „Po úspěšném dokončení žádosti o půjčku od nás obdržíte vyrozumění do několika minut.“ Ve stejnou chvíli samozřejmě odcházejí i peníze na váš bankovní účet, kde pokud jsou odeslány v rámci stejné banky, mohou být připsány opravdu do několika málo minut. I to je jedna z výhod, proč právě tohoto poskytovatele vybrat.

S rychlostí souvisí také podmínky získání, kdy není třeba osobních schůzek, není třeba podepisování smluv, ani není třeba dokládat váš příjem. Také není nahlíženo do registrů, což znamená, že problém nemají ani klienti s negativními záznamy. I to je jeden z důvodů, proč se touto cestou vydat.

Široká nabídka částek

Ačkoliv jsou půjčky ihned spojovány často s tím, že získáme pouze několik tisíc, není to tak úplně pravda. V tomto směru je musíme pozitivně ohodnotit. Startovní částky jsou skutečně v řádech stokorun, ale poté se lze dostat i mnohem výše. Příkladem mohou být tito poskytovatelé:

  • Ferratum – až 10 000 Kč
  • Zaplo – až 12 500 Kč
  • CreditON – až 20 000 Kč

To samozřejmě vede k tomu, že peníze nemusí být nutně určeny jenom na to, abychom řešili aktuální finanční situaci, ale mohou být využity třeba i k tomu, abychom si za ně cokoliv koupili. A jelikož není třeba dokládat účel, je zcela v našich rukách, co konkrétně by to mělo v daném směru být.

Nejvýhodnější úroky na trhu

Je sice pravdou, že klasická nabídka je poměrně nevýhodná, jelikož můžeme přeplatit i 30 procent za jediný měsíc. Přesto ale může daná půjčka nejvýhodnější úroky na trhu nabídnout. Několik společností se totiž vydalo cestou takovou, že žadatelům o první úvěr nabídnou půjčku zcela bez plateb navíc. Nejsou tedy účtovány ani úroky, stejně tak nejsou účtovány ani jakékoliv poplatky. Tedy kolik si půjčíte, tolik také vrátíte. V tomto ohledu můžeme úvěr doporučit i my.

Na co je ale dobré dát si celkově pozor, to může být proces vyřízení. Jak by měl vypadat ideálně, to jsme si popsali.

U některých společností je však třeba připravit se na to, že mohou být vyžadovány ověřovací korunové poplatky, stejně jako zasílání oskenovaných dokladů totožnosti, nebo další formality. Ty primárně celý proces žádosti výrazně prodlužují. Zde doporučujeme se takovým poskytovatelům raději vyhnout a volit vždy ty jednodušší možnosti.

Půjčky ihned
fielperson / Pixabay