Jak se zbavit dluhů jednou pro vždy?

Jak se zbavit dluhů jednou pro vždy?Dostali jste se do dluhové pasti, z níž není na první pohled úniku? Vytloukáte jednu půjčku dalším půjčkovým produktem? Jste neustále v mínusu a do budoucna neočekáváte žádnou závratnou změnu? Pak je asi něco špatně. Začněte svou situaci řešit dříve, než bude pozdě a zjistěte, jak se zbavit dluhů jednou pro vždy. Máme pro vás několik praktických tipů.

Začněte svou situaci řešit aktivně

Žádné vyčkávání, zda si věřitel vzpomene či nikoli. Žádné zapírání a nevybírání schránek! Nestrkejte hlavu do písku a rozhodně nečekejte, že vám budou dluhy prominuty. Ba právě naopak. Aktivně věřitele, u nichž jste si finanční prostředky vypůjčili, kontaktujte a osvětlete jim svou stávající situaci. Zkuste se domluvit na odkladu splátek nebo novém splátkovém kalendáři.

Řekněte si s půjčováním DOST jednou pro vždy

Vytloukat jednu půjčku půjčkou druhou není ani chytré ani efektivní. Takovýmto jednáním se akorát dostáváte do nebezpečného kolotoče půjček, jenž se roztáčí stále rychleji a rychleji. Sepište si veškeré své příjmy a výdaje a zkuste svou měsíční útratu alespoň částečně omezit. Ušetříte tak nemalé peníze, které je následně možno použít k úhradě vzniklých nákladů a nabalujících se úroků.

Vyhlaste osobní bankrot!

Poslední možností je vyhlášení osobního bankrotu. Ten vám bude s největší pravděpodobností schválen, pokud máte 2 a více věřitelů, u nichž jste se splátkami v prodlení a zároveň máte dostatečný příjem, který vám umožní pokrýt alespoň 30 % dluhů během následujících pěti let.