Kontokorent

Kontokorent je možnost u bankovních účtů přečerpat účet do mínusu a získat tím finanční rezervu nebo překlenout období, kdy se vám nedostává finančních prostředků. Nejnižší částkou kontokorentu je 5 000 Kč, na které má nárok každý klient bankovního účtu. Pokud se váš účet dostane na nulu a máte schválený kontokorent, můžete kdykoli přečerpat do schváleného mínusu a peníze vytáhnout z kteréhokoli bankomatu.

Splácení kontokorentu

Kontokorent je nejvýhodnější, pokud ho používáte jako krátkodobou půjčku. Úroky pak nejsou nijak výrazné. Pokud však potřebujete peníze na delší dobu, nemusíte se splácení nijak spěchat. Částku, kterou jste přečerpali, nemusíte nijak pravidelně splácet. Vrátit ji musíte do jednoho roku od dne, kdy jste poprvé čerpali. Kontokorent se sám vyrovnává pokaždé, když vám přijdou peníze na účet. Úroky vždy platíte pouze z částky, kterou zrovna dlužíte.

Čerpání kontokorentu

Účet můžete přečerpat ve schválené výši. Nejnižší částka kontokorentu je 5 000 Kč, ale někteří klienti mohou čerpat až do výše 100 000 Kč. Výši si nadstavíte podle svých potřeb a banka ji posoudí podle výše pohybu peněz na účtu. Peníze můžete čerpat jak průběžně, tak jednorázově. Kontokorent nemusí být nijak zajištěný ručitelem, ani majetkem. Je to půjčka bezúčelová, takže nemusíte prokazovat, na co peníze potřebujete a budete využívat.

Žádost o kontokorent

O kontokorent žádejte u banky, kde máte vedený svůj osobní účet. Vyřízení a schválení probíhá na místě a téměř ihned vám budou peníze k dispozici. S kontokorentem budeme mít vždy finanční jistotu a nepřekvapí vás žádné nepředvídané výdaje.