Kontokorent už pro studenty středních škol

Česká spořitelna nabízí studentům středních škol kontokorent ve výši 5 000 korun. Student řádného denního studia musí mít pouze založen studentský účet u České spořitelny. Je to vlastně stálá finanční rezerva na jeho účtu.

Podmínky získání kontokorentu

Student si musí zřídit účet u České spořitelny v režimu Student. Žádá osobně na pobočce České spořitelny. K vyřízení potřebuje předložit platný doklad totožnosti a potvrzení ze školy, které prokazuje, že je studentem prezenčního studia. Žádající student musí mít minimálně 18 let, aby byl způsobilý k právním úkonům. Zahraniční žadatel, který studuje na území České republiky musí navíc ještě předložit povolení k trvalému pobytu.

Jak definovat kontokorent

Kontokorent je půjčka, která umožňuje čerpat prostředky nad rámec vlastních finančních rezerv do stanoveného limitu. Čerpané prostředky musí být vrácený zpět na účet nejpozději do jednoho roku od prvního čerpání kontokorentu.

Ke splácení kontokorentu nejsou určeny žádné pravidelné splátky, může se splácet v termínech a částkách jaké vám budou vyhovovat. Je však nutné být si stále vědom toho, že jsou to peníze půjčené a platíme za jejich půjčku úroky. RPSN je 20,96%. V případě, že jsou peníze na účet vráceny, je možno čerpat stejnou, již schválenou sumu opakovaně. Poskytnutí kontokorentního úvěru je zdarma.

Studenti vysokých škol

Studenti vyšších odborných škol a vysokých škol mají úvěrový rámec kontokorentního úvěru vyšší. Podmínky pro získání úvěru zůstávají stejné jako u studentů středních škol, ale mohou získat finanční rezervu až do výše 10 000 korun. Studenti interního doktorandského studia mohou získat až 25 000 Kč.

Kontokorent u České spořitelny
PublicDomainPictures / Pixabay