Kam pro půjčky do 5000 Kč?

Nevyšli jste s penězi do výplaty a máte problém uhradit nečekaný výdaj? Potřebujete zaplati fakturu od telefonního operátora, školní obědy svému dítku nebo nedoplatek za energii? Pak před těmito problémy nestrkejte hlavu do písku, ale začněte je pokud možno co nejdříve řešit. Malá půjčka – třeba v hodnotě 5000 Kč vás totiž může uchránit velkých problémů. Kde vám ovšem půjčky do 5000 Kč půjčí? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Půjčky do 5000 Kč u banky

Díky tomu, že 5000 Kč patří mezi malé částky, řada bank se na takto nízké půjčky vůbec nespecializuje. Existují ovšem menší bankovní domy, které jsou na našem trhu teprve krátkou dobu a ty vám 5000 Kč s radostí poskytnou. Většinou se ovšem musíte zaručit nějakým příjmem a zpravidla se vaše jméno nesmí objevit v registru dlužníků.

Půjčky do 5000 Kč u nebankovního poskytovatele

Další možností, kde takovou půjčku sehnat, je nebankovní společnost. Nebankovní poskytovatelé půjček se menším půjčkám zpravidla nevyhýbají, na druhou stranu je ovšem zatěžují poměrně vysokými úroky. Řada společností si také účtuje poplatek za poskytnutí, schválení či vedení půjčky. Jednotlivé poskytovatele se tedy vyplatí mezi sebou vzájemně porovnat a vybrat toho nejlepšího z nich.

Půjčka 5000 Kč u známých či přátel

Poslední možností, kde sehnat 5000 Kč je půjčka u přátel, známých nebo rodiny. Zde se zpravidla nesetkáte s úroky, jež by si tyto osoby nárokovaly, proto můžeme říci, že se jedná o jeden z nejvýhodnějších způsobů. Otázkou zůstává, zda vám takové půjčování není proti srsti.

Kam pro půjčky do 5000 Kč?
blickpixel / Pixabay