Jak si půjčit a ještě být v plusu?

Určitě jste i vy v posledních dnech zaznamenali množící se trend u bankovních půjček – vrácení jistých splátek za řádné a včasné splácení. To se rozmohlo například u Air Bank, u České spořitelny, u GE Money Bank, nebo u Komerční banky. Jenže to ještě nezaručuje to, že s půjčkou skutečně ušetříte a že budete nakonec v plusu. Poradíme, jak si půjčit a ještě vydělat.

Půjčky mají stále vysoké úroky a poplatky

Všechny půjčky, a to i u těchto poskytovatelů totiž mají stále poměrně vysoké úroky a poplatky, takže i když dostanete třeba 10 000 Kč zpátky, pořád budete klidně i několik desítek tisíc korun v mínusu. Jak toto redukovat a navíc mít co nejvíce peněz zpátky? To vám poradíme v následujících řádcích.

Jak si půjčit a přeplatit co nejméně?

Za prvé je důležité pořádně přemýšlet a počítat už při sepisování smlouvy o poskytnutí úvěru. Ten byste si měli sjednat na co nejkratší dobu, s co nejvyššími měsíčními splátkami a díky tomu i s co nejnižší přeplacenou částkou. I když si tak budete muset ukrajovat každý měsíc z rozpočtu obrovskou částku, budete mít dluh velice rychle splacený a minimálně přeplacený. Ideální je kupříkladu doba splácení pouhé dva roky.

Jak si půjčit a získat zpátky od banky co nejvíc?

Za druhé je nutné řádně a pokaždé včas splácet. Jen tak získáte určitou částku zpátky. Kdybychom k tomu vzali předchozí předpoklad co nejkratšího splácení, bylo by nejvýhodnější splácet maximálně dva roky a takto byste ku příkladu při půjčce 300 000 Kč získali například od České spořitelny celkově zpátky až 18 095 Kč a u Air Bank až 14 396 Kč. Samozřejmě, že čím delší doba splácení, tím vyšší vrácená částka, avšak na druhou stranu i ta přeplacená.

 

Jak si půjčit a ještě být v plusu?
fotometin / Pixabay